❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

معرفی رشته مدیریت

بسیاری از متخصصان علوم گوناگون، به ویژه صاحبنظران علوم انسانی بیان می کنند که کلید معمای مشکلات سازمان‌های هر جامعه "مدیریت" است. چون تأمین نیازهای فنی، خدماتی، درمانی و تفریحی جامعه، بدون وجود مدیران لایق که بالاترین کارآیی و بهره‌وری را داشته باشند، امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل هر جامعه‌ای برای فایق آمدن بر مشکلات سازمانی خود، قبل از هر چیز باید به مسأله آموزش صحیح و موثر مدیریت توجهی بنیادی داشته باشد. تخصصی که در بیشتر دانشگاه‌های معتبر علوم انسانی جهان، تحت عنوان رشته مدیریت آموزش داده می‌شود.

 

رشته‌ مدیریت در موسسه آموزش عالی طلوع مهر در مقطع کارشناسی پیوسته رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کاردانی به کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی و مدیریت امور فرهنگی و در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مدیریت‌ بازرگانی‌ گرایش استراتژیک و مدیریت دولتی‌ گایش توسعه منابع انسانی و رفتار سازمانی ارائه می شود. در تمامی مقاطع تحصیلی در موسسه طلوع مهر، از اساتید مجرب و نخبه بومی و غیر بومی استفاده شده است.

 

آینده شغلی

فارغ التحصیلان رشته مدیریت دولتی می­توانند مشاغلی از قبیل :کارشناس اداری، امور کارکنان، تشکیلات و روش‌ها، تحول اداری، طبقه بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه ریزی پرسنلی ، ارزیابی عملکرد و نظایر آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها را عهده‌دار می­شوند. این رشته به دلیل برخورداری از گرایش‌ها و زیرمجموعه‌های گوناگون دارای بازار کار وسیع در بخش‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته همچنین در زمینه‌های تشکیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح کارشناسی و مدیریتی در بخش خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان به عنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت کنند.

 

فارغ التحصيلان رشته مدیریت بازرگانی با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوين استراتژي­هاي سازماني، شناخت مشتريان و نحوه ارتباط با آن­ها، شناخت فرايندهاي فروش، بازاريابي و خدمات به مشتريان زمينه لازم جهت استخدام در واحدهاي بازرگاني سازمان­ها را داشته و نسبت به ساير گرايش­هاي مديريت با توجه به نبود رشته­اي جايگزين از بازار کار مناسبي برخوردارند. ضمن اين­که دانشجويان اين رشته با توجه به شناخت کافي از کسب­وکار و نحوه ايجاد تجارت موفق شانس زيادي براي موفقيت در حيطه کارآفريني و تشکيل کسب وکارجديد دارند. آن­ها می­توانند در موسسات بازرگانی، امور دفتری مانند: تدارکات، اداره امور،کارگزینی، امور مالی و بازاریابی مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می­توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمان­های بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند.