❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

معرفی رشته حسابداري

حسابداري يک سيستم است که در آن فرآيند جمع آوري، طبقه بندي، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شکل ها و مدلهاي خاص انجام مي گيرد. تا افراد ذي نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون سازماني مثل بانک ها، مجمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده کنند.

به همين دليل فردي که تحصيلات دانشگاهي ندارد، بيشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارش هاي اين دسته از افراد مطابق استاندارد نيست و پردازش کافي نمي شود و بيشتر تراز حساب ها مي باشد.

رشته‌ حسابداری در موسسه آموزش عالی طلوع مهر در مقاطع کارشناسی پیوسته، کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. در تمامی مقاطع تحصیلی در موسسه طلوع مهر، از اساتید مجرب و نخبه بومی و غیر بومی استفاده شده است.

 

آینده شغلی

دانش آموختگان این دوره قادر خواهند بود تا با فرموله کردن مسایل، شناسایی اطلاعات مربوطه برای تجزیه و تحلیل های خود و مشخص کردن منابع اطلاعاتی خارج از شرکت برای مواردی نظیر میزان فروش رقبا و ... بستر مناسب برای تصمیم سازی و تصمیم گیری منطقی و پویا را در مسایل فرا روی سازمان فراهم نموده و بدین طریق دستیابی به اهداف و چشم اندازهای سازمان را تسهیل نمایند.فارغ التحصیلان این دوره می توانند به عنوان مسئولان حسابداری و امور مالی، تخصیص منابع سیستم های اطلاعات، تحلیلگر مالی، برنامه ریزی و کنترل مالی و ... در سازمان های بزرگ و کوچک مشغول کار شوند. يک حسابدار متخصص، در آينده مي تواند مدير مالي يک سازمان يا شرکت گردد يعني مي تواند به مديريت يک شرکت ايده بدهد که منابع موجودش را در چه راههايي سرمايه گذاري نمايد تا استفاده بهينه کند و يا اگر شرکت به منابع مالي جديد نياز داشت يک مدير مالي بر اساس دانش آکادميک خود مي تواند بگويد که از چه طريقي بايد تامين مالي کرد. مجموع اين فعاليت ها خارج از توانايي يک حسابدار تجربي است.